Spotkanie autorskie z Joanną Perlińską

„Ruda”, bo tak o sobie mówi to wulkan energii z dystansem do tego co jej życie podarowało – MPD tj. mózgowe porażenie dziecięce. Sama jako wolontariusz wspiera osoby z MPD i uczy ich samodzielnego ubierania się. W 2015 była jedną z dwunastu finalistek Miss Polski na wózku. Lista marzeń, którą stworzyła powstała natomiast, kiedy dowiedziała się, że ma nowotwór. Na tej liście znalazł się m.in. wypad nad morze, skok ze spadochronu i wydanie autorskiej książki. Wszystkie marzenia spełniła. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. w Cieninie Kościelnym, którego inicjatorkami były Dyrektor Szkoły w Cieninie Kościelnym Ewelina Kubsik-Skonieczna oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Monika Paszek .
Pani Joanna opowiedziała o swoim dzieciństwie, edukacji, przeciwnościach losu, ale także o przyjaźni i pracy w Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”. Jak sama mówi: „Pisząc książkę, myślałam, że będzie zawsze leżała gdzieś na dnie szuflady. Gdy mój stan zdrowia poprawił się na tyle, że mogłam funkcjonować w miarę normalnie, postanowiłam, że dokończę pisanie. Zrozumiałam, że ta książka może być przykładem nie tylko dla osób z niepełnosprawnościami, ale także dla pełnosprawnych. Może być podpowiedzią, jak poradzić sobie z przeciwnościami losu, ale jej głównym przesłaniem jest to, żeby doceniać to, co się ma w życiu i to, co jest najcenniejsze: rodzinę i przyjaciół. To oni wspierają nas, gdy jest nam źle, a nasze życie zależy tylko od nas".
Dziękujemy za niezwykle inspirujące spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.
Historia Pani Joanny pokazuje, że ograniczenia są tylko w głowie, dlatego należy czerpać z życia całymi garściami.

Spotkanie autorskie z Joanną Perlińską - 22.11.2023

Utworzono dnia 08.12.2023, 14:04