Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć ,wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

5 listopada obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym  zorganizowała lekcje biblioteczne dla dzieci przedszkolnych z terenu gminy Słupca, które były poświęcone właśnie temu wydarzeniu. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. „Tupcio Chrupcio. Nie dam sobie dokuczać”. Później dzieci brały udział w różnych zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in.  rozwiązywały zagadki, rebusy, rozpoznawały bajkę po rekwizycie.

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

            Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca Monika Paszek oraz bibliotekarka Magdalena Kusiołek bardzo dziękują wszystkim dyrektorom szkół z terenu gminy Słupca za chęć podjęcia współpracy i możliwość przeprowadzenia zajęć.

Monika Paszek

 

Dzień postaci z bajek

Utworzono dnia 22.11.2022, 09:30

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie