Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

 

Spotkanie autorskie  z Dawidem Trzuskolasem

 

Do najważniejszych zadań biblioteki należy przede wszytkim:  kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań użytkowników oraz szerzenie nawyku sięgania po książkę. Jedną z form propagujących czytelnictwo są właśnie spotkania autorskie, które dają możliwość poznania ludzi pióra oraz uczą odbioru twórczości literackiej.

2 grudnia na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek - przybył Pan Dawid Trzuskolas, autor  książki pt. „Kulawa książeczka”, która opowiada  o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. K. Janickiego w Cieninie Zabornym i brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – IV. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska podopieczna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”, która mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego. Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał,  starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, przy której dzieci świetnie się bawiły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.

To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.

 

 

 

 

 

 

Monika Paszek

Szkoła Podstawowa w Cieninie Zabornym - spotkanie autorskie

Utworzono dnia 05.12.2022, 13:22

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie