LEKCJA BIBLIOTECZNA FILIA W MŁODOJEWIE

„Jadzia Pętelka” Barbary Supeł to seria dedykowana najmłodszym czytelnikom. W każdej części maluchy oraz ich rodzice mają szansę rozpoznać sytuacje z własnej codzienności.

„Jadzia Pętelka IDZIE DO PRZEDSZKOLA” jest to książeczka, która porusza ważne tematy związane z adaptacją do nowej sytuacji, w nowym miejscu – przedszkolu. Krótkie opowiadanie, które przedstawia nam jak ważne jest wsparcie ze trony rodziny, kolegów oraz wychowawców aby móc poradzić sobie z emocjami.  Dla takiego malucha jak Jadzia wszystko jest nowe i nieznane. Jednak z pomocą mamy i taty dużo łatwiej będzie jej przejść przez trudne sytuacje. Jest poniedziałek. Wyjątkowy poniedziałek. Jadzia Pętelka idzie do przedszkola! To tutaj razem z tatą odprowadzała Stasia. Ale dziś spędzi dzień w grupie Jagódek. Bardzo się cieszy, że czekają na nią nowi przyjaciele i miła pani oraz dużo ciekawych zajęć. Jednak troszkę też się martwi, czy poradzi sobie bez rodziców. Ciekawe, jak to będzie?

16.10 odbyła się lekcja biblioteczna w Oddziale Przedszkolnym w Koszutach, przygotowana przez bibliotekarkę Magdalenę Kusiołek z BPGS filii w Młodojewie. Dzieci wysłuchały bajki z cyklu „Jadzia Pętelka” Barbary Supeł. Dowiedziały się jaką wyprawkę trzeba przygotować do przedszkola i że w przedszkolu jest bardzo fajnie oraz wykonały prace plastyczną.

Maluchy zostały także zaproszone do projektu „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK” – dowiedziały się co trzeba zrobić aby dołączyć do grona „Małych czytelników”.

Na koniec czekała na mnie bardzo miła niespodzianka. Dzieci wykonały razem z paniami przedszkolankami: Panią Patrycją Kopaczewską i Panią Arletą Perlińską, przepiękną laurkę, którą wręczyły mi na koniec zajęć. Bardzo dziękuję.

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY W KOSZUTACH

Utworzono dnia 16.10.2024, 12:20

Lista wydarzeń w miesiącu Październik 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.