Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Kolejne spotkanie z Kulawą Książeczką

 

17 marca na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek po raz kolejny przybył Pan Dawid Trzuskolas, autor  książki pt. „Kulawa książeczka”, która opowiada  o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Kowalewie Opactwie z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska podopieczna Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „PODAJ DALEJ”, która mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego. Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał,  starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, przy której dzieci świetnie się bawiły. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.

To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.

 

Monika Paszek

Szkoła Podstawowa w Kowalewie Opactwie - spotkanie autorskie

Utworzono dnia 17.03.2023, 15:15

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie