Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci co roku obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena - autora takich dzieł jak „Dziewczynka z zapałkami”,  „Brzydkie kaczątko”, czy „Calineczka”. Przesłaniem tego dnia jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

W związku z tym wydarzeniem Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym przeprowadziła lekcje biblioteczną dla przedszkolaków w Przedszkolu Gminnym w Cieninie Zabornym. Mali czytelnicy z przyjemnością wysłuchali baśni pt. „Brzydkie kaczątko” Hansa Christiana Andersena oraz książeczki pt. „Lena – Co to znaczy być szczęśliwym?”.

Pamiętajmy,  że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej.

Utworzono dnia 03.04.2024, 12:09