Lekcja biblioteczna o babci i dziadku

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca Filia w Młodojewie

Lekcja biblioteczna

Babcia i dziadek to dwie niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Wspomnienia budowane razem z nimi towarzyszą nam w późniejszej wędrówce przez życie, nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy ich zabraknie. Dlatego tak ważne jest, aby doceniać każdy dzień z nimi spędzony. Z okazji święta wszystkich babć i dziadków warto przypomnieć im, jak wiele dla nas znaczą.

Z tej okazji 18 stycznia 2023 r. Biblioteka Publiczna Gminy Słupca filia w Młodojewie przygotowała lekcję biblioteczną dla dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Koszutach oraz Przedszkola Gminnego w Młodojewie.

Spotkanie zaczęło się od wysłuchania bajki pt. „Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków” oraz krótkiej rozmowy na temat wysłuchanego tekstu. Z przeczytanej książki dzieci dowiedziały się, że z babcią i dziadkiem można fajnie spędzić czas i że możemy się od nich nauczyć wielu nowych

i ciekawych rzeczy.  Następnie dzieci wykonały laurkę dla swoich dziadków.

Magdalena Kusiołek

Przedszkole Gminne w Młodojewie