Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

Kolejne spotkanie z Kulawą Książeczką
 
07 listopada na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek po raz kolejny przybył Pan Dawid Trzuskolas, autor książki pt. „Kulawa książeczka”, która opowiada o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Cieninie Kościelnym z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał, starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, a także wspólne pisanie bajki. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracuje i czym zajmuje się na co dzień nasz wyjątkowy gość.
To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.

Szkoła Podstawowa w Cienie Kościelnym

Utworzono dnia 18.03.2024, 11:11

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie