Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 31.05.2023

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Podsumowanie XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

 

Maj to bardzo ważny miesiąc dla bibliotekarzy i bibliotek – 8 maja biblioteki obchodzą swoje święto czyli Dzień Bibliotekarza. Dzień ten rozpoczynał trwający w całej Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, który przebiegał pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Jest to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, której celem jest upowszechnianie roli bibliotek jako nowoczesnych instytucji, podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W ramach tegorocznych obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym zorganizowała akcję „Cała Gmina Czyta Dzieciom”. Dzieci z przedszkoli z terenu gminy Słupca miały okazję posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości : Wójta Gminy Słupca Panią Grażynę Kazuś, Radnego Powiatu Słupeckiego Pana Bogdana Kukulskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Słupca Pana Jerzego Kopczyńskiego, Zastępcę Wójta Gminy Słupca Pana Cezarego Przybylskiego, Sekretarza Gminy Słupca Panią Karolinę Walczak, Skarbnika Gminy Słupca Pana Cezarego Fajkowskiego, Kierownika Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Gminy Słupca Pana Przemysława Żurawickiego oraz Panią Joannę Madaj - pracownika Urzędu Gminy Słupca. Nasi goście chętnie opowiedzieli maluchom o swojej odpowiedzialnej funkcji, którą pełnią dla dobra społeczeństwa.  Wspólne czytanie sprawiło wszystkim wiele radości. Maluchy miały okazję wysłuchać bajek takich jak: „Lena. Dlaczego warto być szczęśliwym?”, „Trzy małe świnki” oraz „Brzydkie kaczątko”. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej bajki, a także zadawały pytania skierowane do naszych wyjątkowych gości. Spotkania upłynęły w miłej, przyjaznej atmosferze i zostanie na pewno na długo zapamiętane zarówno przez przedszkolaków, jak i przez zaproszonych gości. Na spotkaniach podkreślana była rola biblioteki, która jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Poprzez organizowanie takich akcji jak „Cała gmina czyta dzieciom” mamy nadzieję, że głośno czytając dzieciom zaszczepiamy w nich chęć do czytania, a także utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

            Biblioteka Publiczna Gminy Słupca wraz z filią w Młodojewie przez cały miesiąc celebrowały święto bibliotek organizując różne wydarzenia, zajęcia które miały na celu popularyzowanie czytelnictwa.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca Monika Paszek serdecznie dziękuje  zaproszonym gościom za zaangażowanie oraz udział w proponowanej akcji,  która miała na celu przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród dzieci  terenu gminy Słupca oraz upowszechnianie roli biblioteki. Podziękowania za współpracę kieruje, również do dyrektorów i wychowawców z palcówek oświatowych z terenu gminy Słupca.

 

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 31.05.2023, 14:55

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki