Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Wycieczka do Zielonej Góry

Utworzono dnia 01.07.2024

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

 

„Poznaj Polskę” – wycieczka do Zielonej Góry

 

Zielona Góra, słynąca z winnic, festiwali winnych i malowniczych krajobrazów, jest jednym z najbardziej urokliwych miast na zachodzie Polski. Zielona Góra jest nazywana „miastem wina” dzięki swej długotrwałej tradycji winiarstwa. Tutaj, co roku odbywa się festiwal winny, który przyciąga tysiące turystów z całego świata. Zielona Góra to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a naturalne piękno idzie w parze z kulturą miejską.

29 czerwca odbyła się wycieczka do tego urokliwego miasta, której organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Słupca. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Lubuskiego Centrum Winiarstwa. To wyjątkowe miejsce pozwoliło nam zagłębić się w historię i tradycję winiarstwa regionu. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, podążając szlakiem Bachusików. Uczestnicy wycieczki, mieli okazję zwiedzić gotycki Ratusz, który jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Tuż obok znajduje się Fontanna Bachusa, patrona miasta i symbolu jego winiarskiej tradycji. Spacerując po urokliwych staromiejskich uliczkach, zobaczyli też Katedrę Świętej Jadwigi, najstarszy kościół w mieście. Kolejnym punktem programu była wizyta w Palmiarni Zielonogórskiej, pełnej egzotycznych roślin. To właśnie tu rośnie najwyższa palma w Polsce. Ze szczytu budynku roztacza się również jeden z najpiękniejszych widoków na Zieloną Górę. Spacerując pośród bujnej roślinności, uczestnicy mogli poczuć się jak w tropikalnym lesie. Całość dopełniała kawiarnia, w której mogliśmy się zrelaksować i podziwiać wspaniałe widoki.

Wycieczka do Zielonej Góry była pełna niezapomnianych wrażeń i dostarczyła nam wielu ciekawych informacji o historii i kulturze regionu. Każde z odwiedzonych przez nas miejsc miało swój unikalny urok i charakter, co sprawiło że nas wyjazd był naprawdę wyjątkowy.

Zielona Góra

Utworzono dnia 01.07.2024, 09:02

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie