Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie z Teresą Lipowską

Utworzono dnia 28.05.2024

25 maja w Sali OSP odbyło się spotkanie z Teresą Lipowską - jedną z najwybitniejszych polskich aktorek. Zagrała wiele ról, ale ostatnio głównie kojarzona jest z Barbarą Mostowiak, w którą wciela się od 2000 roku w serialu "M jak Miłość". Na ekranie zadebiutowała już jako 13-latka. Zaczynała jako statystka w filmie "Pierwszy start" Leonarda Buczkowskiego. W 1955 ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi, a dwa lata później studia na Wydziale Aktorskim PWST w Łodzi.

Występowała na scenach stołecznych teatrów: Ludowego, Nowego i Syrena. Przez wiele lat związana była z kabaretem Dudek. W latach 60. zaczęła występować w Teatrze Telewizji, pracowała też w Teatrze Polskiego Radia. W 2010 została wyróżniona nagrodą Wielki Splendor przez Zespół Artystyczny TPR, a w 2017 uhonorowano ją odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Realizuje się również jako aktorka dubbingowa.  

Spotkanie poprowadził Pan Dariusz Rekosz, podczas którego usłyszeliśmy wiele anegdot i historii z życia aktorki, niecodziennych, ale sympatycznych spotkaniach z wielbicielami.
W wypowiedziach Pani Teresy przewijał się często motyw optymizmu i właściwego nastawienia do życia. Aktorka bardzo ciepło wypowiadała się o zmarłym mężu i domu rodzinnym, z którego wyniosła otwartość na ludzi i ciekawość świata.

Z okazji Dnia Mamy Pani Teresa przygotowała cudowną niespodziankę, wyrecytowała wiersze laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie między wierszami”, w którym zasiada jako przewodnicząca jury. Wiersze dedykowane były wszystkim mamom. Na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia.

Na zakończenie spotkania chętni mieli okazję zakupić fotografię aktorki wraz z ramką, zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zdobyć cenny autograf.

25.05.2024

Utworzono dnia 28.05.2024, 15:21

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie