Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

Utworzono dnia 31.05.2023

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Spotkanie autorskie z Dawidem Trzuskolasem

            Maj jest ważnym miesiącem dla bibliotek, bowiem to właśnie w tym miesiącu obchodzą swoje święto, to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Biblioteka Publiczna Gminy Słupca przeprowadziła szereg działań, które miały na celu propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek i  rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

30 maja na zaproszenie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca w Cieninie Zabornym Moniki Paszek po raz kolejny przybył Pan Dawid Trzuskolas, autor  książki pt. „Kulawa książeczka”, która opowiada  o tym, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni. Historie opisane na łamach książeczki opowiadają o losach bohaterów, którzy pomimo pewnych kłopotów potrafią wziąć się w garść i korzystać z życia pełnymi garściami. To zbiór bajek pisanych wierszem starających się oswoić dzieci z innością. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Młodojewie. Brały w nim udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I – III. Panu Dawidowi towarzyszyła p. Joanna Perlińska, autorka książki #RudaRządzi!, w której  opowiada swoją historię, jej walce z chorobą i przeciwnościami losu oraz kłodami pod nogami – czy raczej kołami- rzucanymi jej przez ludzi, którzy pojawiają się w jej życiu. Pani Joanna, mimo niepełnosprawności - optymizmem, uśmiechem, życzliwością i chęcią życia zaraziłaby każdego. Podczas spotkania Pan Dawid czytał dzieciom wybrane bajki ze swojej książki i w bardzo ciekawy sposób je omawiał,  starając się wyjaśnić wszystkim morał płynący z każdej z nich. Nie zabrakło również zabawy ruchowej, a także wspólne pisanie bajki pt.: „Kura, kot i awantura”.  Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, gdzie pracują i czym zajmują się na co dzień nasi goście.

To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci. Panu Dawidowi serdecznie dziękujemy za wyjątkowe, niezwykle fascynujące oraz twórcze dla wszystkich wydarzenie.

 

31.05.2023

Utworzono dnia 31.05.2023, 15:31

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie