Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Utworzono dnia 28.05.2024

„Biblioteka – miejsce na czasie”

Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Maj to bardzo ważny miesiąc dla bibliotekarzy i bibliotek – 8 maja biblioteki obchodzą swoje święto czyli Dzień Bibliotekarza. Dzień ten rozpoczynał trwający w całej Polsce TYDZIEŃ BIBLIOTEK, który przebiegał pod hasłem: „Biblioteka – miejsce na czasie”. Jest to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, której celem jest upowszechnianie roli bibliotek jako nowoczesnych instytucji, podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W ramach tegorocznych obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym wraz z filią w Młodojewie zorganizowała szereg warsztatów oraz lekcji bibliotecznych dla dzieci. W naszej ofercie znalazły się warsztaty kosmetyczne, warsztaty szycia z filcu , wiosenny kiermasz książek, gry stolikowe, spotkanie ze strażakiem oraz „czytanie na dywanie”. Ogromną radość sprawiła nam wizyta uczniów z klas I-III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Młodojewa w filii bibliotecznej.

Na spotkaniach podkreślana była rola biblioteki, która jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać „miejscem na czasie” i się z nią utożsamiać.

Poprzez organizowanie takich wydarzeń mamy nadzieję, że zaszczepiamy w nich chęć do czytania, przebywania w naszej przestrzeni , a przede wszystkim utwierdzamy w przekonaniu, że książka to źródło wiedzy i przyjemności.

 

 

Tydzień Bibliotek 2024

Utworzono dnia 28.05.2024, 15:11

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie