Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Podsumowanie wakacji z biblioteką

Utworzono dnia 23.07.2024

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

„Wakacje z biblioteką”

 

Jak co roku Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym wraz z filią w Młodojewie, z myślą o dzieciach spędzających czas w domu, zorganizowała moc ciekawych atrakcji, podczas których uczestnicy rozwijali ciekawość świata, kreatywność oraz umiejętności poznawcze, manualne i społeczne. Wśród atrakcji, które urozmaiciły dzieciom wolny czas  znalazły się: warsztaty String Art, ceramiczne, kulinarne, przyrodnicze, Kleksografii oraz magiczne eksperymenty.

Warsztaty String Art były niezwykłą okazją, aby stworzyć efektowny obrazek na ścianę. Deska, gwoździe i kolorowe nitki… trzy rzeczy, z których można zrobić niezwykłe ozdoby, pamiątki czy prezenty. Naprawdę niewiele wystarczy, aby stworzyć piękne dzieło. Warsztat rozwija zdolności manualne oraz uczy cierpliwości, pobudza wyobraźnię przestrzenną, a efekt pracy nawet podczas pierwszego podejścia okazał się być spektakularny i dał wiele satysfakcji.

Dzięki firmie KidsLab z Konina, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w unikalnych warsztatach z Kleksografii oraz „Hawajskiej przygodzie z Lilo i Stichem”. Uczestnicy wzięli udział w niezwykle kolorowych, kleksowych eksperymentach, zagadkach, oraz wykonały zaskakujące obrazki, breloki na klucze, ale największą radość sprawiły kolorowe slime, które za sprawą tajemniczych składników zamieniały się w balony.

Podczas wakacyjnych zajęć z biblioteką, dzieci wykonały, również  lampiony w słoiku, ozdobione kolorowymi sznurkami, wstążkami, muszelkami, kamyczkami, piaskiem, koralikami. Będą piękną wakacyjną ozdobą.

Warsztaty z gliny samoutwardzalnej okazały się niezwykle trafną propozycją dla dzieci. Zajęcia dostarczyły wiele frajdy, a wykonane prace były unikalne. Na samym początku spotkania uczestnicy dowiedzieli się o właściwościach gliny oraz czym jest sztuka użytkowa. Nasi młodzi artyści mogli stworzyć dowolną kompozycję, w dowolnym kształcie: talerz, podstawkę, wazonik. Do dyspozycji mieli polne kwiaty i rośliny, które odbijali w glinie. Podczas tworzenia unikalnych, glinianych dzieł sztuki, było pełno kreatywności i radości.

Podczas warsztatów przyrodniczych prowadzonych przez Pana Patryka Janickiego z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie dzieci poznały budowę pszczoły, fazy rozwoju, czym się żywią, jak długo żyją oraz czym zajmują się w ulu. Następnie uczestnicy wyruszyli w teren, gdzie za pomocą siatek łapały różne owady, poznając ich gatunki.

Dzieci miały, także okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, podczas których wykonały kolorowe, owocowe szaszłyki, sałatki owocowe oraz zdrowy i pożywny  koktajl owocowo-warzywny.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca (niżej podpisana) serdecznie dziękuje Wójtowi Gminy Słupca – Bogdanowi Kukulskiemu za wsparcie naszej inicjatywy, prezesowi OSP w Wilcznej Panu Marcinowi Cybulowi za udostępnienie, ław oraz stołów, dzięki którym większość zajęć mogła odbyć się na świeżym powietrzu, a także Bankowi Spółdzielczemu w Słupcy za wsparcie finansowe oraz życzliwość. Podziękowania kieruję, również  do naszej niezastąpionej wolontariuszki – Aleksandry Rogalskiej oraz wszystkich uczestników zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie.

Monika Paszek, Magdalena Kusiołek

 

Wakacje 2024

Utworzono dnia 23.07.2024, 08:05

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2024  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 7000 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie