Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

IX Noc Bibliotek

Utworzono dnia 18.10.2023
Pierwsza Noc Bibliotek
IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Słupca w Cieninie Zabornym odbyło się 6 października 2023 r. w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było hasło „Absurd nie czytać”. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez gminną bibliotekę, ale z pewnością nie ostatnie.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.
Wydarzenie rozpoczęliśmy o prelekcji na temat sowich tajemnic. Podczas warsztatów przyrodniczych prowadzonych przez Pana Patryka Janickiego z Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Lądzie dzieci poznały gatunki sów, ich wygląd, zwyczaje oraz ich życie codzienne w naturze. Dowiedziały się jak znaleźć sowę oraz jakie odgłosy wydaje. Największą atrakcją okazała się druga część warsztatów, która odbyła się w terenie, gdzie nawoływaliśmy, odtworzonymi dźwiękami sowy. Następnie dzieci wzięły udział w spektaklu promującym czytelnictwo pt.: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska. Przesłaniem przedstawienia było zachęcenie do czytania książek, bo to dzięki książkom zdobywamy wiedzę, wzbogacamy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Uczestnicy rozwiązywali także zagadki i zadania w literackiej grze terenowej. Po tylu atrakcjach przyszła pora na słodki poczęstunek, po którym dzieci rozłożyły swoje karimaty, koce oraz poduszki i wygodnie ułożyły się do seansu filmowego pt.: „Krudowie 2”.
Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca - Monika Paszek serdecznie dziękuje Pani Wójt Grażyna Kazuś, a także Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie - Beacie Przybylskiej za możliwość skorzystania z obiektu sportowego, dzięki któremu w pełni mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie.
Magdalena Kusiołek
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
 
 
 
 
 
 

 

Noc Bibliotek 2023

Utworzono dnia 18.10.2023, 08:43

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie