Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym

Ferie zimowe

Utworzono dnia 13.02.2023

Biblioteka Publiczna Gminy Słupca

Nudy nie było! Podsumowanie ferii zimowych

 

            Mimo, że tegoroczne ferie zimowe nie do końca przypominały tych białych sprzed lat, dzieci i młodzież z terenu gminy Słupca wcale nie narzekała na nudę. Szeroki wachlarz zajęć przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się w hali sportowej w Koszutach , natomiast w drugim tygodniu w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Aktywności przeprowadzone zostały przez Monikę Paszek - dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Słupca oraz Magdalenę Kusiołek – bibliotekarza.

            W tym roku biblioteka postawiła na warsztaty: slime, z masy solnej oraz lego, ale nie zabrakło również zajęć animacyjnych, sportowych i integracyjnych. Codziennie na  uczestników zajęć czekała moc atrakcji.

            Warsztaty slime zrobiły wśród dzieci prawdziwą furorę. Slime to zabawka, masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Najprościej mówiąc – dzieci go uwielbiają. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy , doprowadzili swojego slima do doskonałej formy.

             Podczas warsztatów z masy solnej uczestnicy mięli okazję pobawić się twórczo z wyjątkowym tworzywem plastycznym. Dowiedzieli się jak przygotować masę oraz jak zadbać o odpowiednie wysuszenie i utwardzenie prac.

            Dzięki firmie Brick 4 Kidz z Konina, dzieci miały przyjemność uczestniczyć w unikalnych warsztatach z Lego, podczas których zbudowali urządzenia, które pomogły stworzyć niesamowite obrazki i nie tylko.

            Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia animacyjne, integracyjne i sportowe, które ćwiczą nie tylko ciało , ale i umysł.

            Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca ,niżej podpisana serdecznie dziękuje Pani Wójt Grażynie Kazuś, a także dyrektorom  szkół z terenu gminy Słupca- Pani Agacie Kopczyńskiej oraz Pani Beacie Przybylskiej za możliwość skorzystania z obiektów sportowych, dzięki którym w pełni mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie.

 

Monika Paszek

GALERIE:

Hala Sportowa w Kowalewie Opactwie

Hala Sportowa w Kowalewie Opactwie

Hala Sportowa w Koszutach

Hala Sportowa w Koszutach

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Zakup nowości wydawniczych

Zakup nowości wydawniczych zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej
w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

 W roku 2021  Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym otrzymała dotację w wysokości 4.415 złotych.

Dzięki otrzymanym środkom Biblioteka Publiczna Gminy Słupca w Cieninie Zabornym została wzbogacona o wiele nowych, ciekawych pozycji książkowych.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Instytut Książki

Narodowe Czytanie